Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyAndroid L dá chytrým telefonům uživatelské profily

Android L dá chytrým telefonům uživatelské profily

Nová verze operačního systému Android přinese několik zásadních vylepšení. Jedno z těch nejpodstatnějších bude podpora více uživatelských účtů na jednom telefonu. To znamená, že smartphone bude moci sdílet třeba celá rodina, ale osobní data a konverzace jednotlivých uživatelů zůstanou před ostatními utajeny.

Vyplývá to ze včerejšího vyjádření vývojáře Google v diskusi na fóru ohledně vývoje nových verzí Androidu, na které upozornil androidpolice.com.

Podporu více uživatelských účtů přidal Google do svého mobilního systému již ve verzi 4.2 Jelly Bean, zatím ale funguje pouze na tabletech. S příchodem Androidu L se tato funkcionalita rozšíří i na chytré telefony. Smartphone tak bude moct sloužit více členům rodiny, pro kterou by nákup více zařízení byl příliš drahý nebo by třeba více mobilů plně nevyužili.

Screenshot_2014-08-07-12-26-07

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře