Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyAndroid L bude umět šifrovat data majitelů mobilních telefonů

Android L bude umět šifrovat data majitelů mobilních telefonů

Google potvrdil, že v nové verzi operačního systému Android, představené v červnu pod označením Android L, standardně zapne šifrování interního úložiště dat. Pro kyberzločince bude získání cizích informací zase o něco pracnější.

Operační systém Android nabízí šifrování dat již od roku 2011, funkce je však ve výchozím stavu vypnutá a protože o ní málokdo ví, využívá ji jen malé procento uživatelů.

„Už tři roky Android nabízí šifrování a klíče nejsou ukládány mimo zařízení, takže je není možné sdílet s úřady,“ uvedl v rozhovoru pro deník The Washington Post Niki Christoff, mluvčí společnosti Google. „Nová verze Androidu bude mít šifrování aktivováno automaticky, takže si s ním nebudete muset dělat starosti.“

2014-09-24 22.19.39

Není rozhodně bez zajímavosti, že zpráva o tom, že nový Android bude automaticky šifrovat data, přichází krátce poté, co Apple představil vylepšené šifrování ve svém systému iOS 8.

Zda bude šifrování v Androidu L standardně zapnuto pouze na nových zařízeních nebo se po aktualizaci na tuto verzi automaticky aktivuje i na stávajících zařízeních, Google zatím neupřesnil.

2014-06-26

Zdroj: TechSpot

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře