Android KitKat výrazně roste, už je třetí nejrozšířenější verzí


Android KitKat výrazně roste, už je třetí nejrozšířenější verzí

Google aktualizoval statistiky, které odrážejí podíl jednotlivých verzí mobilního operačního systému Android. Údaje shromážděné během prvního týdne v červenci ukazují další nárůst nejnovější verze s kódovým označením KitKat.

Mobilním telefonům a tabletům s Androidem nadále vládne Android 4.1 až 4.3 Jelly Bean, který podle posledních statistik běží v 55,5 % androidích přístrojů, byť mezimesíčně jeho zastoupení kleslo o 1,9 %. Aktuální verze KitKat posiluje a nyní má podíl takřka 18 %. Za poslední meřené období si připsala k dobru 4,3 %.

Slušný podíl si nadále udržuje Ice Cream Sandwich (4.0) s 11,4 %. Android Gingerbread (2.3.3 až 2.3.7) je součástí 13,5 % zařízení. Do statistik se dostala také ještě verze Froyo. Vývojářskou verzi Androidu L nové statistiky Google neregistrují.

159

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.