Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkyAndroid čelí největší bezpečnostní chybě v dějinách. Otestujte své zařízení

Android čelí největší bezpečnostní chybě v dějinách. Otestujte své zařízení

Společnost Check Point Software Technologies objevila vážnou zranitelnost v systému Android. Bezpečnostní chyba ovlivňuje zařízení významných výrobců, včetně společností LG, Samsung, HTC či Huawei. 

„Certifi-gate“ je zranitelnost, která umožňuje aplikacím získat nelegitimní privilegovaná přístupová práva, která jsou obvykle používána pro vzdálenou podporu aplikací (předinstalováných aplikací i nainstalovaných uživateli). Útočníci mohou zneužít Certifi-gate pro neomezený přístup k zařízení a mohou krást osobní údaje, sledovat polohu zařízení, zapnout mikrofony pro záznam rozhovorů a provádět řadu dalších akcí s infikovaným zařízením.

Všichni dotčení prodejci byli společností Check Point o Certifi-gate informováni a začali uvolňovat aktualizace. Zranitelnost nelze opravit, jedinou možností je provést aktualizaci zařízení, což je poměrně pomalý proces. Android nenabízí žádný způsob, jak zrušit certifikáty používané k podpisu zranitelných pluginů.

Uživatelé mobilních zařízení se systémem Android si mohou ověřit, jestli je jejich zařízení ohroženo zranitelností prostřednictvím bezplatné skenovací aplikace Check Point na Google Play.

[appbox googleplay com.checkpoint.capsulescanner]

unnamed

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře