Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkyAndroid 7.1.2 doprovází problémy. Na Nexusech a Pixelech nefunguje čtečka otisků

Android 7.1.2 doprovází problémy. Na Nexusech a Pixelech nefunguje čtečka otisků

Na oficiálním fóru společnosti Google se začínají množit stížnosti uživatelů na operační systém Android 7.1.2 Nougat. Poslední aktualizace totiž na telefonech Google Nexus 5X, Nexus 6P, Google Pixel a Pixel XL způsobuje problémy se čtečkou potisků prstů, takže uživatelé nemohou využívat důležitý bezpečnostní prvek.

K uvolnění Androidu 7.1.2 došlo během ledna, ovšem v tu dobu nejnovější verzi operačního systému využívali pouze nadšenci, neboť firmware se nacházel ve stavu beta. Pro širokou veřejnost update vyšel až na začátku dubna a bohužel se ukázalo, že není bez chyb. Mnozí uživatelé si stěžují na to, že jim znefunkčnil čtečku otisků prstů, respektive že neumožňuje přidání nového otisku.

Není to poprvé, co nejnovější verze operačního systému Android přinesla problémy. V minulosti jsme již byli svědky toho, že po updatu si uživatelé stěžovali na funkčnost fotoaparátu či chyby při využívání Bluetooth a LTE. Vždy však veškeré neduhy opravila následující aktualizace a dá se předpokládat, že jinak tomu nebude ani tentokrát.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Řekl bych, že titulek je zavádějící. Ten kdo ho vymýšlel je někdo honící se za senzacemi! Nejde „pouze“ přidat nový otisk. Žádné znefunkčnění čtečky otisků prstů!

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře