Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyAndroid 5.0.2 Lollipop dorazil na smartphony Sony Xperia Z3 a Z3 Compact

Android 5.0.2 Lollipop dorazil na smartphony Sony Xperia Z3 a Z3 Compact

Nejnovější verze operačního systému Android přichází nyní také na vybrané mobilní telefony japonského producenta Sony. První jsou na řadě skandinávské a pobaltské země. Informoval o tom server gsmarena.com.

Další trhy, jakožto i starší modely z řady Xperia Z, by měly přijít na řadu v následujících týdnech. Majitelé smartphonů Z3 a Z3 Compact v Česku a na Slovensku by měli získat aktualizaci v dohledné době.

Android Lollipop 5.0.2 přináší uživatelům velké množství změn, ty největší se odehrály v rámci designu. Ovšem je třeba říct, že Sony podobně jako ostatní výrobci uživatelské rozhraní překrylo vlastní nadstavbou. Důležitou součástí nové platformy je Material Design s novými ikonami a odlišným vzhledem virtuálních ovládacích tlačítek, nový lockscreen s podporou notifikací či víceuživatelská podpora.

Krom toho výrobce také zjednodušil přesun aplikací z interní paměti na microSD kartu, což přijde vhod zejména uživatelům, kterým základní paměť jejich telefonu nestačí.

Screenshot_2015-03-16-14-11-22foto: forum.xperia

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře