Sobota, 8 června, 2024
DomůNovinkyAndroid 4.1 Jelly Bean portován na legendární a nesmrtelný telefon HTC HD2

Android 4.1 Jelly Bean portován na legendární a nesmrtelný telefon HTC HD2

Švýcarský armádní nůž na poli chytrých telefonů, model HTC HD2, který se na nějaký čas stal nedostižným etalonem pro konkurenci, se dočkal portu Androidu 4.1 Jelly Bean. Většina funkcí, včetně kamery, zatím nepracuje korektně. Uživatelé však mohou volat a posílat SMS

Zatím je uživatelům odepřeno přehrávání videa, kamera, USB Mass Storage a prohlížení webu. Problémová je i instalace aplikací, protože systém v mnoha případech nahlásí chybu a často padá také asistent Google Now.

Funkční jsou naopak mobilní data 2G/3G, hovory, WiFi, Bluetooth, SMS a zvuky. Vývojář s přezdívkou smokin901 píše, že ROM zatím není v takovém stavu, aby se dala běžně používat.

Jde prý spíše o ukázku toho, že Jelly Bean může za pomocí dalších vývojářů, od nichž doufá v pomoc, běžet i na zařízení, které se na trh dostalo v prosinci roku 2009 a zakrátko se zcela po právu stalo legendou.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře