Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyAmerický telekomunikační úřad schválil špičkovou Xperii Z2 Compact

Americký telekomunikační úřad schválil špičkovou Xperii Z2 Compact

Zmínka o novém Sony se objevila u amerického úřadu FCC, který schvaluje elektronická zařízení pro provoz. Ve schvalovací dokumentaci se o modelu Xperia Z2 Compact hovoří jako o přístroji s interním označením S0-04F Altair.

Půdorysné rozměry přístroje jsou podle dokumentace 65,5 × 127,6 mm (Z1 Compact má proporce 64,9 × 127 × 9,5 mm), nový model tedy bude o něco málo větší.

Ohledně výbavy není prozatím známo téměř nic. Předpokládá se, že Xperia Z2 Compact bude vybavena HD displejem s úhlopříčkou 4,3″ nebo 4,5″ palce a fotoaparátem s rozlišením 20,7 megapixelu.

Po vzoru sesterského modelu Xperia Z2 v telefonu asi bude tikat procesor Snapdragon 801 od Qualcommu a chybět nebudou 3 GB operační paměti. Uživatelská paměť bude mít kapacitu 16 GB a bude ji možné zvětšit pomocí paměťových karet.

Nepříjemná bude pro konkurenty odolnost Xperie Z2 Compact vůči prachu a vodě, konkrétně ochrana bude vyhovovat standardu krytí IP55/58.

1 2 3 4

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře