Sobota, 8 června, 2024
DomůNovinkyAmerická policie vystoupila proti aplikaci Waze, její příslušníky prý ohrožuje na životě

Americká policie vystoupila proti aplikaci Waze, její příslušníky prý ohrožuje na životě

Představitelé americké policie vyjádřili znepokojení nad funkcemi aplikace Waze, které prý pachatelům trestných činů dávají možnost sledovat policejní jednotky a ohrožují je tak na životě. 

Znepokojení policistů vyplývá z případu Ismaaiyla Brinsleyho, který zabil dva příslušníky New Yorské policie a před svým činem sdílel na svém Instagramu snímky obrazovky z aplikace Waze zachycující právě polohu této policejní dvojice.

Waze je poměrně nadstandardní navigační aplikace, která uživatelům umožňuje sdílet údaje o objížďkách, problematických silničních částech, nebo právě o pohybu policejních hlídek. Aplikace je to velmi oblíbená a někteří uživatelé ji využívají prakticky denně.

Ačkoliv vyšetřovatelé nejsou přesvědčení o vlivu Waze na případ vraždy New Yorské policejní hlídky, neboť pachatel před vraždou vyhodil smartphone z okna a to nejméně 3 kilometry od místa činu, americká policie na Googlu žádá, aby funkci sledování policistů v rámci jejich bezpečnosti stáhla. 30. prosince minulého roku zaslal ředitel Los Angeleskej policie Charlie Beck společnosti Google dopis, kde konkrétně tvrdí, že Waze je „potenciálně zneužitelná na ohrožování policejních důstojníků a komunity“.

Charlieho Becka v jeho úsilí podpořili i další policisté včetně například i šerif Mike Brown z Bedford County ve státě Virginie, který na Národní asociaci šerifů prohlásil, že „Google má z Waze odstranit možnosti sledování policejních hlídek ještě předtím, než policie podnikne příslušné právní kroky“. I přes toto martyrium Google stále odolává. Myslíte si, že by společnost měla ustoupit a funkci sledování policie ze své aplikace odstranit? Dejte nám vědět!

Aplikace Waze je zdarma dostupná pro Android, iOS i Windows Phone.

WazeAppLogo-710x472

Zdroj: Android Autority

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

4 KOMENTÁŘE

  1. Co to je za kravinu????? Waze nikoho nesleduje. Uživatel maximálně nahlásí aktuální polohu hlídky, radaru atd., když jede kolem. Ale když se hlídka pohne jinam, tak už to dávno neplatí. Hlavně normální uživatel WAZE hlásí pouze dopravní hlídky, ne pořádkové hlídky. Ale v USA je asi všechno na hlavu.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře