Středa, 26 června, 2024
DomůNovinkyAMD Threadripper 3990X bude mít 64 jader, dorazí ale až příští rok!

AMD Threadripper 3990X bude mít 64 jader, dorazí ale až příští rok!

Společnost AMD oficiálně potvrdila to, na co jsme dlouho čekali. Konečně zazněla informace, že Ryzen Threadripper 3990X dorazí až v příštím roce a ne letos, jak někteří stále věřili. Mělo by se jednat o procesor, který má vládnout všem, což má dokládat nejen reklamní slogan, ale i to, že se výrobce nespokojil s pouhými 48 jádry. 3990X bude nakonec plně aktivní procesor s 64 a 128 logických jadry. Nabídne také 288 MB L2+L3 cache a vejde se do TDP 280 W.

Klíčové frekvence nebyly sděleny a nebyla prozrazena ani žádná čísla o výkonu. Zatím netušíme ani to, s jakou cenou procesor přijde na trh. Levný ale určitě nebude a případní zájemci sáhnou nejspíš hodně hluboko do peněženky.

 O datu uvedení do obchodů zatím můžeme také jen směle spekulovat. Starší slajdy z prezentace AMD uváděly, že NDA na specifikace Threadripperu 3990X skončí někdy v lednu. Teoreticky nedlouho poté by se procesor mohl začít prodávat. Není však vyloučeno, že dojde k odkladu a 3990X se dočkáme až na konci prvního čtvrtletí.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře