Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkyAMD představilo 7nm grafickou kartu Radeon VII

AMD představilo 7nm grafickou kartu Radeon VII [CES]

Společnost AMD na veletrhu CES v Las Vegas představila oficiálně svou první grafickou kartu se 7nm čipem Vega II. Jmenuje se Radeon VII a na trh dorazí 7. února za 699 dolarů, a to s bundlem her Devil May Cry 5, Resident Evil 2 a The Division 2.

Nová grafická karta AMD je zaměřena na hraní v rozlišení 4K a představuje konkurenci pro grafiky Nvidia GeForce RTX.  GPU v Radeonu 7 má 60 výpočetních jednotek taktovaných na 1,8 GHz a 16 GB HBM2 videopaměti připojené přes 4096bitové rozhraní s propustností 1 TB/s.  

Podle AMD je Radeon VII v porovnání s modelem RX Vega 64 o 25 procent rychlejší, přitom spotřeba energie by měla být stejná. TDP grafiky je 300 W.

AMD na tiskové konferenci prezentovalo také slajd, kde Radeon 7 porovnává s GeForce RTX 280. Konkrétně byl naměřen výkon obou karet ve hrách Battlefield V (DirectX 12), Far Cry 5 (DirectX 11) a Strange Brigade (Vulkan). Ve všech třech případech Radeon podával vyšší výkon.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře