Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyAlza využívá v Bratislavě pro rozvoz elektrokola, do budoucna uvažuje i...

Alza využívá v Bratislavě pro rozvoz elektrokola, do budoucna uvažuje i o Praze

Největší český online prodejce Alza.cz testuje na Slovensku rozvoz zboží pomocí nákladních elektrokol. Novou službu spustil e-shop vloni na podzim nejprve v centru v Bratislavy, kde v pilotním provozu dokázal doručit cca 300 zásilek měsíčně. Letos chce tento typ přepravy více rozšířit.

V současné době má Alza na Slovensku ve své flotile tři nákladní elektrokola, jimiž obsluhuje primárně pěší zóny a oblast starého města Bratislavy. V rámci rozvozového dne zvládne jedno kolo doručit v průměru až 13 objednávek denně, což je zhruba polovina toho co klasická dodávka. Kurýři vyjíždějí do ulic denně od pondělí po pátku bez ohledu na počasí.

„Výběr zboží k doručení cyklokurýrem je přitom velmi široký, kromě XXL produktů dokáže dopravit téměř jakýkoliv artikl. Zatím největší perličkou testovacího provozu byl převoz 65″ televize, 12 ks monitorů nebo sušáku na prádlo a žehlícího prkna,“ tvrdí prodejce.

Alza díky cyklokurýrům šetří nejen náklady, ale i životní prostředí. Zavedení nové služby navíc vyvolalo pozitivní ohlasy i mezi bratislavskými zákazníky, někteří dokonce tento typ dopravy sami poptávají. I z tohoto důvodu chce e-shop letos přidat ještě další místa v Bratislavě a uvažuje se i o rozšíření do Prahy.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře