Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyAlza.cz prodávala nový iPhone 6 za 799 korun. Zákazníci mají smůlu, zboží...

Alza.cz prodávala nový iPhone 6 za 799 korun. Zákazníci mají smůlu, zboží nedostanou

Díky chybě v internetovém obchodě Alza.cz bylo možné zakoupit iPhone 6 za neuvěřitelných 799 korun a notebooky za 549 korun. Ačkoliv na chybu přišel prodejce poměrně rychle, někteří zákazníci si nový telefon či počítač stihli objednat. Firma takové objednávky ale z důvodu omylu hned druhý den stornovala. Zákazníci se nyní rozčilují. Informoval o tom server mediamania.tyden.cz.

Kdo byl v pravý čas na správném místě, mohl si před několika dny objednat iPhone 64 GB s 96 procentní slevou. Přístroj se běžně prodává za 21 190 Kč. Za hubičku byl i Galaxy S4. Ten bylo možné pořídit jen za 249 korun. Notebook Lenovo IdeaPad G500 byl k dispozici za 549 korun. Zákazníci objednané zboží ale nikdy nedostanou.

„Na krátký okamžik se v našem e-shopu zobrazilo chybou interního informačního systému několik položek zboží s nereálnou cenou. Pokud se jedná o takto zjevnou chybu, jako ve zmíněném případě, nelze důvodně očekávat, že by zákazník za takovou cenu zboží skutečně zakoupil. Jedná se tedy o jednání v omylu, smlouva tak nemohla vzniknout, a proto nemá zákazník na dodání zboží právní nárok. Nicméně všem zákazníkům jsme se obratem omluvili a nabídli jim kompenzaci za vzniklé komplikace,“ uvedla pro časopis MarketingSalesMedia PR a CSR manažerka Alza.cz Šárka Jakoubková.

Není to první případ, který Alza.cz musí řešit. Před několika lety obchod nabízel telefon Sony Ericsson Xperia X8 za pouhých jedenáct korun. Jeho běžná cena přitom byla zhruba 6 000 Kč. Ani tenkrát jej ale natěšení zákazníci nezískali.

obr

 

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

6 KOMENTÁŘE

  1. Dost trapná situace, ovšem mám dojem, že Alza musí zboží dodat.
    Jak má zákazník poznat, že se jedná o omyl??? Protože je to moc levné? V období povánočních výprodejů?

  2. Dobrý den,
    Cena na e-shopu je pro alzu závazná jelikož v podmínkách mají že cena která je v objednávce je ta kterou zákazník zaplatí. Tudíž nemá právo zakázky stornovat. Podle mého by případný soudní spor prohrála.

  3. Jsem z jeden ze zákazníků Alzy.cz, kterého se situace ze 7.1.2015 týká. Zvažuji podání hromadné žaloby na Alzu. Nedodržují to, k čemu se zavázali v Obchodních podmínkách a Obč. zák. v tomto případě je právo dle mého názoru na straně zákazníka.

    Ti, kteří zvažují připojení k hromadné žalobě mohou napsat své kontaktní údaje na email: alza-zaloba@seznam.cz. Snad nás bude dost.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře