Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkyAlza.cz nabízí nově minielektroauta pro řidiče od 15 let

Alza.cz nabízí nově minielektroauta pro řidiče od 15 let

Alza.cz rozšiřuje svou nabídku elektromobilů nově také o „minielektroauta“ pro řidiče od patnácti let. Vozy Aixam E Coupé a VXT 2 QUADRO dosahují maximální rychlosti kolem 45 km/h a k jejich ovládání tak stačí vlastnit pouze řidičský průkaz skupiny AM. Dostupné jsou ihned, VXT model od necelých 190 tisíc.

Řídit auto už od získání občanky je snem řady českých teenagerů. Splnit jim ho mohou takzvaná miniauta, která svými technickými parametry odpovídají výkonnosti malých motocyklů a mopedů. Kvůli své konstrukční rychlosti 45 km/h a váze do 350 kilogramu sice nemohou na dálnice nebo rychlostní silnice, ale zato se hodí do městského provozu, kde využijí své malé rozměry například pro snadné parkování.

Na trhu je momentálně několik druhů takovýchto miniaut, většinou jsou ale vybavené dieslovými motory. Alza bude naopak prodávat jejich 100% elektrickou variantu, která má minimální provozní náklady a zároveň je šetrná k životnímu prostředí. Například u modelů značky Aixam je plné nabití otázkou 3,5 hodiny. Náklady se pak pohybují na zhruba 25 Kč/100 km.

Lídr českého internetového trhu má vozy skladem už od dnešního dne. Hlavní rozdíl mezi oběma nabízenými typy je v ceně a v dojezdu. Zatímco vůz francouzské výroby Aixam může na jedno nabití ujet v ideálních podmínkách přes 100 kilometrů a v e-shopu je k dostání od 439 000 Kč, dvoumístný VXT 2 QUADRO zájemci pořídí už od necelých 190 tisíc. I přes kratší dojezd mezi 50 – 100 km se může tento elektromobil pochlubit zajímavou výbavou. V první řadě se jedná o kvalitnější lithiové baterie, rádio s parkovací kamerou, centrální zamykání i žádané LED denní svícení.

Oba vozy si mohou zájemci prohlédnout v holešovickém AlzaShowroomu.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře