Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyAlcatel (TCL) může být spokojený, loni prodal přes 48 milionů chytrých zařízení

Alcatel (TCL) může být spokojený, loni prodal přes 48 milionů chytrých zařízení

Společnost TCL Communication, která na mezinárodních trzích prodává své chytré telefony pod značkou Alcatel OneTouch, zveřejnila prodejní výsledky za loňský prosinec a zároveň celý rok 2015.

Podívejme se nejprve na výsledky za poslední měsíc loňského roku. Výrobce, který se pomalu ale jistě dostává mezi přední producenty smartphonů, prodal v prosinci celkem 8,9 milionů různých zařízení, což znamená meziroční nárůst o 4 %. V domovské Číně, kde firma používá značku TCL, se na konci roku 2015 prodeje chytrých přístrojů vyšplhaly na 4,75 milionu kusů a tvořily 53 % z celkových měsíčních dodávek.

Za celý loňský rok pak prodeje všech nabízených produktů značky TCL/ Alcatel OneTouch dosáhly celkem 83,5 milionu jednotek. To představuje meziroční nárůst o 14 %. Kumulativní objem prodeje chytrých zařízení (tedy smartphonů, tabletů a wearables) dosáhl loni 48 milionů kusů (meziročně 16% nárůst).

9595

Zdroj: TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře