Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyAlcatel představil dvousimkovou střední třídu s LTE, model One Touch POP 2...

Alcatel představil dvousimkovou střední třídu s LTE, model One Touch POP 2 (5)

Společnost Alcatel uvedla na český a slovenský trh smartphone One Touch POP 2 (5). Novinka je určena těm, kteří hledají telefon s příznivou cenou, velkým pětipalcovým displejem, podporou dvou SIM karet a také mobilních sítí LTE.

POP 2 (5) nabízí pětipalcový displej s rozlišením 480 × 854 bodů a čtyřjádrový 1,2GHz procesor od Qualcommu, který doplňuje 1 GB RAM. Interní paměť pro aplikace, fotografie či hry má kapacitu 8 GB. Náročnější uživatelé si kapacitu úložiště mohou snadno rozšířit o dalších až 32 GB prostřednictvím paměťové karty.

Práci s telefonem zprostředkovává operační systém Android ve verzi 5 (Lollipop). Pro začínající uživatele jsou v telefonu připraveny desítky předinstalovaných aplikací – od sociálních sítí, přes hry až po kalkulačku, svítilnu nebo převodník měn. Nový Alcatel potěší ale i chytrými funkcemi, jako je probuzení poklepáním na displej nebo funkcí přiblížení a oddálení jediným prstem.

Díky podpoře LTE umožňuje POP 2 (5) streamování videí, plynulé hraní online her nebo bleskové stahování dat s rychlostí až 150 Mb/s, a to takřka odkudkoli, kde je dostupný LTE signál. Budete-li potřebovat stáhnout velké množství dat najednou, přijde vhod funkce Download Booster, která dokáže zkombinovat rychlost mobilního připojení s dostupnou WiFi sítí. Vítaným benefitem smartphonu je i funkce DualSIM, díky níž máte možnost využívat dvě SIM karty v jednom přístroji současně.

V neposlední řadě telefon disponuje také pětimegapixelovým fotoaparátem s optickou stabilizací obrazu a podporou nahrávání Full HD videa. Potěší také přítomnost technologie Miracast, díky které lze obraz bezdrátově promítat přímo na vašem televizoru.

Alcatel One Touch POP 2 (5) se začíná prodávat v bílé a černé variantě za 3 990 Kč, resp. 139,90 euro včetně DPH. Uživatelé navíc najdou přímo v balení tři různé barevné zadní kryty.

POP 2 (5)  - Premium photography

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře