Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyAlcatel představil chytré hodinky Go Watch. Známe cenu a dostupnost

Alcatel představil chytré hodinky Go Watch. Známe cenu a dostupnost

Hodinky jsou odolné proti nárazům, vodě i prachu, umějí měřit tep, rychlost, fyzický výkon i zobrazit emoce uživatele. Kompatibilní jsou s operačními systémy iOS a Android.

Na veletrhu IFA v Berlíně je pořádně živo a své novinky představuje také firma Alcatel OneTouch. Po chytrém telefonu Go Play nyní ukázala své druhé chytré hodinky. Mají název Go Watch a běží na vlastním operačním systému.

Hodinky jsou vybaveny displejem s úhlopříčkou 1,22 palce a rozlišením 240 × 240 pixelů. O pohon se stará jednojádrový procesor s taktem 180 MHz. Baterie dostala kapacitu 225 mAh a výrobce slibuje výdrž v rozmezí od 2 do 5 dnů. Výhodou je, že pro nabíjení nepotřebujete speciální nabíječku – hodinky jednoduše dobijete prostřednictvím libovolného microUSB kabelu.

Go Watch jsou voděodolné, prachotěsné a nárazuvzdorné. Jako první chytré hodinky na světě pak uživatelům přinášejí možnost zaznamenávat jejich vlastní emoce. Stačí stisknout tlačítko Go pod displejem a zobrazí se emoční graf kombinující výstupy z gyroskopu, senzoru srdečního tepu a akcelerometru.

Na českém trhu se Go Watch objeví během října. Cena byla předběžně stanovena na 2 790 Kč s DPH.

GO WATCH_WHITE_front

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. Upozorňuji, že tyto chytré hodinky nejsou od Alcatelu první. Prvními hodinkami jsou hodinky Alcatel OneTouch Watch, které už jsou nějakou dobu k dostání i u nás.

  2. To je pěkná parodie na hodinky. To můžou prodávat snad jen na pouťích.

  3. Mne sa páčia rozhodne viac, ako všetky súčasné „kópie“ akože elegantných hodiniek s animovanými ručičkami a niekedy dokonca kolieskami. Stále ale trvám na tom, že na zobrazenie textu je vhodnejší hranatý dizajn a iné ako hranaté si smart hodinky nekúpim.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře