Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyAlcatel One Touch Star odhalen! Levné dvoujádro s Androidem 4.1 Jelly Bean

Alcatel One Touch Star odhalen! Levné dvoujádro s Androidem 4.1 Jelly Bean

Společnost Alcatel ohlásila svůj další chytrý telefon s Androidem. Novinka, na kterou známý výrobce upozornil poprvé na veletrhu CES, se bude prodávat pod názvem One Touch Star. Jde o zástupce střední nižší třídy, jehož největším prodejním argumentem bude atraktivní cena.

Mobilní telefon je ve své přední části osazený čtyřpalcovým displejem s WVGA rozlišením 480 × 800 obrazových bodů. V oblasti výkonu se budeme moci spolehnout na dvoujádrový procesor s nominální frekvencí 1,0 GHz. Doplní ho 512 megabajtů paměti RAM.

Co se týče interní paměti, tak ta je zastoupena pouhými 4 gigabajty. Naštěstí nechybí ale microSD slot. Pod skořápkou se ukrývá baterie o kapacitě 1500 mAh.

Operačním systémem se poněkud překvapivě stane Android 4.1 Jelly Bean. Telefon se má prodávat ve variantě pro jednu SIM, tak i s podporou stále populárnější funkce Dual SIM.

Ve Švédsku bude dostupný za nedotovanou cenu 2000 švédských korun (plus mínus autobus 6000 korun)

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře