Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyAirbnb představuje vylepšenou mobilní aplikaci pro Android

Airbnb představuje vylepšenou mobilní aplikaci pro Android

Airbnb, online platforma pro pronájem a rezervaci ubytování po celém světě, představila novou verzi aplikace pro chytré telefony s operačním systémem Android. Nová aplikace umožňuje jednodušší komunikaci mezi hostiteli a hosty a zrychluje tak jejich vzájemnou interakci až trojnásobně.

V současné době využívá aplikaci Airbnb, která je dostupná i pro iPhone, 37 procent všech uživatelů, kteří si díky ní každou vteřinu vymění více než tři zprávy.

Vylepšená aplikace Airbnb je od včerejšího odpoledne dostupná k volnému stažení v obchodě Google Play. Oproti starší verzi nabízí jednodušší a rychlejší systém a také zcela nový design, který si uživatelé mohou uzpůsobit podle svých potřeb.

Lidem, kteří přes Airbnb nabízí své volné prostory k ubytování, aplikace přináší několik novinek. Ty výrazně urychlí správu jejich nabídek a pomohou jim stát se ještě lepšími hostiteli. Díky propracovanějšímu přístupu k vlastnímu účtu mohou přímo z mobilního telefonu okamžitě schválit či odmítnout přijatou poptávku po jejich ubytování nebo požádat hosta o více informací.

Airbnb

Novinkou je taktéž možnost správy kalendáře. Zatímco doteď museli hostitelé jakékoliv změny v dostupnosti svých prostor dělat v počítači, nově mohou pracovat přímo v aplikaci. Potenciální hosté jsou tak okamžitě informováni.

Mobilní aplikaci v současné době využívá 37 procent všech uživatelů služby Airbnb, tedy více než 2,5 milionů lidí. Více než 90 procent z nich však tvoří vlastníci iPhone. Aplikace pro operační systém iOS se dočkala vylepšení loni v prosinci. Aplikaci pro Android doteď využívalo pouhých 5 procent hostitelů.
Vzhledem k faktu, že telefony s operačním systémem Android zaujímají 70 procent světového trhu s chytrými telefony, novinka pro Android v sobě skrývá velký potenciál.

Na vývoj aplikace Airbnb najala světové špičky z oboru. Otcové aplikace jsou Justin Santamaria, jeden z prvních vývojových inženýrů Apple pro iPhone a Gustaf Alstromer, který přišel z vývojářské společnosti Voxer.

Stahujte:

Zajímavosti:

  • Každé dvě vteřiny je prostřednictvím Airbnb rezervován jeden nocleh.
  • Díky Airbnb vycestovaly již 4 miliony lidí, z toho 3 miliony v roce 2012.
  • Airbnb nabízí více než 300 000 nabídek ubytování ve více než 34 000 městech a 192 zemí světa.
  • Aplikace Airbnb pro iPhone byla společností Apple v roce 2012 vyhlášena aplikací roku.
  • Webové stránky jsou přeloženy do více než 24 jazyků (čeština funguje od června 2012) a pracují s více než 32 měnami.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Airbnb/“/]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře