Sobota, 8 června, 2024
DomůNovinkyAinol Mini PC je miniaturní počítač s Windows 8.1, který se vejde...

Ainol Mini PC je miniaturní počítač s Windows 8.1, který se vejde do kapsy

Blíží se prodej dalšího velmi skladného počítače. Mini PC od firmy Ainol bude možné koupit za necelé 4 000 Kč. Poběží na něm plnohodnotné Windows 8.1 a vejde se do zadní kapsy u kalhot.

Miniaturní počítače mají často jedno společné. Používají procesor, se kterým si poradí různé verze operačního systému Linux. Neplatí to však u nejnovějšího počinu společnosti Ainol.

Mini PC totiž běží na čtyřjádrovém procesoru Intel Atom Z3735D, takže tentokrát je přítomen operační systém Windows ve verzi 8.1. Počítač má dále ve výbavě 2 GB RAM, 32GB uživatelskou flash paměť a slot pro microSD karty až do kapacity 128 GB. Co se týče konektivity, najdeme tu dvojici USB 2.0 konektorů a jeden USB 3.0 port. Využít lze také HDMI, bezdrátové sítě WiFi 802.11 b/g/n a Bluetooth 4.0.

Systém můžete dokonce používat, aniž by byl zapojený do elektrické zásuvky – Mini PC v sobě integruje 7000mAh baterii. Tu lze v případě potřeby využít i jako dobíjecí stanici pro chytré telefony či tablety.

Novinka společnosti Ainol má rozměry 150,5 × 115 × 14,6 milimetru. Hmotnost je dle specifikace ještě přijatelných 335 gramů. Podle serveru liliputing.com se skladné Mini PC začne prodávat za částku 140 eur, v přepočtu 3 900 Kč. Otázkou je kdy.

1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře