Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyA je to venku! Samsung počítá s poklesem zisku, špatně odhadl prodeje...

A je to venku! Samsung počítá s poklesem zisku, špatně odhadl prodeje nové vlajkové lodi

Prodává se dobře, neprodává se dobře, to jsou otazníky, které se nad Samsungem vznášejí už několik dlouhých měsíců. Řeč je samozřejmě o Galaxy S6, nové vlajkové lodi jihokorejské společnosti. Teprve nyní konečně víme, jak si opravdu stojí.

Sám prodejce totiž uveřejnil odhady zisků z prodejů za druhé čtvrtletí 2015. Z nich je patrné, že Samsung předpokládá 4% pokles oproti stejnému období předchozího roku.

Ze zprávy dále vyplývá, že v druhém čtvrtletí roku 2014 měl Samsung provozní zisk v hodnotě 7,2 bilionů jihokorejských wonů, ve stejném čtvrtletí roku 2015 tento provozní zisk klesl na 6 bilionů jihokorejských wonů.

Za pokles tržeb Samsungu by částečně mohla stát skutečnost, že Samsung nedokázal uspokojit poptávku po Galaxy S6 edge. Stejně dobře ho však může mít na svědomí prostý nezájem lidí. Do kterého z těchto pomyslných táborů patříte vy?

samsung-galaxy-s6-edge-1

 

Zdroj: Engadget

 

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

5 KOMENTÁŘE

  1. Spíš většinu lidí odrazuje přemrštěná cena a absence pamětových karet a vodotěsnosti, cena přes 20 tisíc je směšná a za 128gb variantu chtějí dokonce cca 35000. Přitom 128gb karta stojí cca 2500kč

  2. Asi uz ludi prestalo bavit kupovat kazdy rok novsi a drahsi telefon, s ktorym sa da robit ± to iste ako s telefonom za 1/5 ceny. Navyse aj tie lacne su rovnako velke (nie ako kedysi, ked S2ka bola brutalne padlo) a celkovo sa jedno padlo od druheho skoro neda rozoznat… No naco…

  3. Stale tedy čekám, kdy se to dozvím, jak na tom S6 je.

    „Prodává se dobře, neprodává se dobře, to jsou otazníky, které se nad Samsungem vznášejí už několik dlouhých měsíců. Řeč je samozřejmě o Galaxy S6, nové vlajkové lodi jihokorejské společnosti. Teprve nyní konečně víme, jak si opravdu stojí“

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře