Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinky80% všech chytrých telefonů prodaných minulý rok běží na Androidu

80% všech chytrých telefonů prodaných minulý rok běží na Androidu

Včerejší konference Google I/O 2015 začala velmi zajímavými čísly. Sundar Pichai, produktový viceprezident společnosti Google prozradil procentuální podíl Androidu v nově prodávaných zařízeních, ale třeba i počet společností, které ho do svých chytrých telefonů instalují.

V roce 2014 bylo přibližně 8/10 prodaných zařízení vybaveno Androidem, čímž tento operační systém jasně dominuje trhu.

Android do svých zařízení instaluje více jak 400 výrobců elektroniky, přičemž se tento operační systém nachází ve více jak 4000 různých druhů zařízení, které jsou dostupné díky více jak 500 operátorům.

Vyhledávání na Googlu, YouTube, Google Maps, Gmail a další známé služby od Googlu pak využívá více jak miliarda lidí po celém světě.

V roce 2014 se vedlo i Android Wear. Na této platformě aktuálně běží sedm modelů hodinek a další přírůstky už se očekávají. Android Auto, operační systém pro automobily pak výrazně ovlivní trh až v nadcházejících měsících a letech. S tímto operačním systémem nyní koupíte pouze automobil Hyundai Sonata a to navíc pouze v Americe. K němu se však brzy přidá rovných 13 modelů od společnosti Chevrolet a v nadcházejících měsících a letech pak například automobily z koncernu Volkswagen a to i v Evropě.

Za zmínku nakonec stojí úspěch v oblasti streamovacích zařízení. Chromecastu, který z vašeho televizoru dokáže udělat multimediální centrum, se už prodalo přes 17 milionů kusů. Tak co na to říkáte? Myslíte si, že Google je na správné cestě? Nebo o jeho počínání silně pochybujete?

1375082934

 

Zdroj: Android Authority

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře