Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinky600 milionů Samsungů ohroženo útokem hackerů. Na vině je klávesnice SwiftKey

600 milionů Samsungů ohroženo útokem hackerů. Na vině je klávesnice SwiftKey

Podle serveru NowSecure je kvůli softwarové klávesnici SwiftKey v ohrožení více než 600 milionů telefonů řady Samsung Galaxy S. Hackeři díky bezpečnostní chybě mohou získat přístup do telefonu, na dálku ho sledovat, instalovat do něj škodlivý software nebo krást citlivá data uživatelů bez jejich vědomí.

Problém se netýká klasické verze klávesnice SwiftKey, kterou lze stáhnout z Google Play, ale její upravené varianty, kterou Samsung instaluje do svých telefonů a implementuje jako nedílnou součást oficiálního firmwaru. Chyba údajně vzniká v rámci jazykových sad klávesnic. Škodlivý software se vydává za aktualizaci jazykového balíčku a problém nastává ve chvíli, kdy je stažen prostřednictvím nezašifrované WiFi sítě. Po jeho instalaci bezpečnostní mezera umožňuje útočníkovi instalaci škodlivého kódu bez vědomí uživatele, přístup k fotografiím, k GPS souřadnicím, SMS, fotografiím, videím a dalším věcem.446

Zástupci portálu Now Secure, který na problém upozornil, společnost Samsung o bezpečnostní chybě informovali již loni v listopadu, přesto uživatelé na opravu stále čekají.

Seznam ohrožených telefonů najdete v odkazu ZDE.

Zdroj: GSMArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře