Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinky3D tiskárny mohou zachránit nosorožce a další ohrožená zvířata

3D tiskárny mohou zachránit nosorožce a další ohrožená zvířata

Americká společnost Pembient na 3D tiskárně vytiskla rohy, které jsou geneticky identické s těmi pravými. Chystá se jimi zaplavit čínský trh a pomoci tak v boji proti pytlákům. 

Na tvorbu umělého rohu použila DNA nosorožce a keratin, což je typ vláknitého proteinu, který najdeme například v lidských vlasech, či nehtech. Z těchto složek a několika dalších příměsí vytvořila prášek, který následně rozředila a vytiskla do podoby nosorožčích rohů. Tvůrci syntetických rohů tvrdí, že mezi přírodními rohy a jejich umělými napodobeninami nelze najít jediný rozdíl.

Výrobní cena syntetických rohů je velmi nízká. Díky tomu by se mohly prodávat až 8 krát levněji, než přírodní nosorožčí rohy. Společnost se navíc chystá využít skutečnosti, že v Číně se nosorožčí rohy užívají, mimo jiné, i na kocovinu. Na začátku příštího roku tak vedle samotných rohů začne do této země distribuovat také pivo vařené s jejich syntetickou příměsí.

Do budoucnosti by Pembient takto chtěla pomoci nejen nosorožcům, ale také slonům, tygrům nebo luskounům.

nosorozec

Zdroj: Digital Journal

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
Redaktorka na volné noze se zájmem o mobilní technologie, videohry, knihy, sport a zdravý životní styl.
Další články

1 komentář

  1. Nepomôže to 🙁 Bohužiaľ. Bohatí sprostáci chcú originál a nie náhradu. Majú na to a môžu si zaplatiť pytliacku mafiu. A sú tak sprostí, že im nevysvetlia ani vedecké štúdie, lekári a ani 30 univerzít, že ich vetchý pozostatok mužnosti nepostaví ani tisíc rohov z nosorožca 🙁

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře