Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinky11letý chlapec byl alergický na iPad. Skončil v nemocnici

11letý chlapec byl alergický na iPad. Skončil v nemocnici

Chtěl si užívat hry na iPadu, místo toho se mu po kontaktu s tabletem na rukou vždy objevila ošklivá vyrážka. Když přístroj odložil a nepoužíval, problémy zmizely. Nešťastní rodiče svého syna nakonec vzali do nemocnice. Lékaři mu diagnostikovali alergickou dermatitidu.

Tu způsoboval kontakt s tabletem, respektive materiály, které se pro výrobu mobilních přístrojů běžně používají. U chlapce alergii při používání první generace iPadu způsoboval nikl.

Zatímco v případě Apple se zřejmě jedná o ojedinělý případ, společnost Fitbit postihla letos v únoru opravdová katastrofa.

Tento výrobce musel stáhnout z prodeje všechny náramky Force, protože si jejich majitelé ve velkém začali stěžovat na vyrážky a popáleniny, které vznikly na jejich zápěstí poté, co náramek začali nosit. Také v tomto případě se jednalo o alergii na nikl.

Zdroj: USAToday

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

4 KOMENTÁŘE

  1. no jeden z milionov, aj to to zistil na 4 roky starom ipade 1 generácie až teraz ?

    ale lepšie ako ohýnane zadne plasty na samšungoch galaxy taboch 😀 😀 😀
    kde odpoved samsungu „ved v používaniu to nevadí ,ale možte navštíviť servis“
    😀 😀 😀 😀 😀

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře