Pátek, 12 dubna, 2024
DomůRecenze10 telefonů a doplňků vyrobených z čistého zlata

10 telefonů a doplňků vyrobených z čistého zlata

Jste nechutně bohatí a chtěli byste ulehčit svému přetékajícímu kontu? Potom byste neměli minout náš seznam 10 telefonů a doplňků, jejichž podstatná část byla vyrobena z čistého zlata. Tyto telefony a doplňky se totiž vyrábí právě kvůli tomu, aby za ně výrobci mohli žádat astronomické sumy peněz a jejich majitelé jimi mohli říkat, že „na to mají“.

Mít telefon ze zlata není zrovna moc praktické. Pomineme-li skutečnost, že se zlatým telefonem u ucha vám vždycky bude hrozit, že kvůli němu budete přepadeni a oloupeni, potom je zdaleka největším problémem zlata skutečnost, že se nejedná zrovna o moc odolný materiál.

Ačkoliv je zlato vysoce odolné proti korozi a chemickým reakcím, zároveň je i poměrně měkké (na Mohsově stupnici dosahuje 2,5 bodu), a tak hrozí, že vám telefon brzy budou hyzdit početné oděrky. Nad těmito vlastnostmi však není třeba sáhodlouze rozjímat, většina z nás si tyto telefony a doplňky kvůli vysoké cenovce stejně pořídit nemůže.

Sluchátka MONSTER 24K

Začněme něčím, co si s troškou nadsázky může dovolit každý z nás. Jedná se o zlaté sluchátka MONSTER 24K od společnosti Monster, která je renomovaným výrobcem vysoce kvalitních sluchátek včetně speciálních kousků se značkou Adidas či Diesel na vnější straně sluchátek. Nepochybujeme o tom, že kvalita hudby, která se z těchto sluchátek line, předčí všechna naše očekávání, nicméně cena £249.95, tedy něco kolem 8700 korun, nám nákup sluchátek okamžitě vymluví.

monster-24k

Stojánek Gold & Swarovski Crystal Tablet

Také společnost Swarovski začala dělat do luxusu a nově nám nabízí stojánek na tablety s názvem Gold & Swarovski Crystal Tablet. Tento stojánek je zdoben pláty 24 karátového zlata, jeho funkci pak obstarává poměrně masivní konstrukce, magnet na pokládací ploše stojánku a kloub, který ho dostane do téměř jakékoliv polohy. Cena stojánku se vyšplhala na 1,293.60 eur, což je asi 36 000 korun. Jako bonus za váš skrovný nákup vám pak výrobce dá poštovné zdarma. Milé, že?

gold-swarovski-tablet-stand-slide-1

Sluchátka Beats™ by Dr. Dre™ Pro

Cena 24karátových zlatých sluchátek Beats™ by Dr. Dre™ Pro se vyšplhala na rovných £1,488, což je přibližně 52 000 korun. Vedle samotného zlatého zdobení za tuto cenu dostanete vysoce kvalitní sluchátka vyvíjená těmi nejlepšími profesionály ve svém oboru a sestavovaná techniky. Samozřejmě také těmi zdaleka nejlepšími, jak jinak. V nabídce společnosti je tento model vedle 24karátového zlata k dispozici také zdobený chromem či růžovým zlatem.

Beats-by-Dr.-Dre-Pro-24ct-Gold-Plated

Telefon Sony Xperia Z ze 24karátového zlata

Tak tento telefon si nekoupíte jednak kvůli vysoké ceně, kterou by za něj majitelé asi chtěli, ale hlavně kvůli skutečnosti, že je běžně neprodejný. Opravdu. Společnost Sony zlaté telefony vyrábí výhradně na zakázku a každý z nich je speciálně označen a vybaven speciální certifikátem pravosti, aby nemohlo dojít k jeho zfalšování.

24karataova-sony-Xperia-Z

Telefon Blackberry Porche Design P’9981 ze 24karátového zlata

Blackberry Porche Design je jedním z nejoblíbenějších vysoce kvalitních modelů Blackberry, pročež je celkem logické, že společnost přišla s jeho 24karátovou variantou. Těchto telefonů bylo vyrobeno pouhých 100 kusů a každý z nich vás vyjde přibližně na 7500 dolarů (157 500 korun). Vedle tohoto modelu můžete zakoupit i další zlaté telefony BlackBerry, například BlackBerry Gold Emperor, BlackBerry Q10 či BlackBerry Supreme. O jejich výrobu se ale stará externí společnost Goldgenie.

24ct-Gold-Plated-Porsche-Design-BlackBerry-P9981

Telefon HTC One (M8) upravený společností Goldgenie

Vedle spousty zlatých telefonů BlackBerry vyrábí výše zmiňovaná společnost Goldgenie také záplavu dalších zlatých modelů včetně 24karátového HTC One. Vlajková loď společnosti HTC ve zlatém provedení byla oceněna na 3,203 dolarů (cca 67 200 korun), což v porovnání s ostatními není taková raketa, nicméně i přesto je to dost. Na stránkách společnosti Goldgenie je pak k dostání i zlaté HTC One Mini. Za to zaplatíte 2527 dolarů, tedy 53 000 korun.

Goldgenie-Gold-HTC-One-M8

Telefon iPhone 6 zpravený společností Brikk

Přijde vám předběžná cena telefonu iPhone 6 (cca 30 000 korun) příliš malá? Potom si telefon předobjednejte na stránkách výrobce Brikk, který vám nový model společnosti Apple dodá v elegantním zlatém hávu (k dispozici je pak levnější provedení v platině, či v růžovém zlatě). Ceny se pohybují od 4495 až po 8795 dolarů (94 300 až 184 700 korun). Zlatý iPhone 6 pak má v nabídce i společnost Goldgenie.

iPhone-6-brikk

iPad mini upravený společností Gold & Co.

Londýnská společnost Gold & Co. nabízí podobně jako společnosti Goldgenie a Brikk klasické modely některých telefonů převedené do prestižního zlatého hávu. U této společnosti si můžete zakoupit zlatem vykládaný BlackBerry Q10, zlatý Sony Ericsson, nebo vysoce elegantní zlatý iPad mini. Cena tohoto zařízení se zastavila na 5000 dolarech (cca 105 000 korun). Na společnost Gold & Co. se pak můžete obrátit také v případě, že se vám nechce čekat na zlatý iPhone 6. V její nabídce se totiž už teď nabízí zlatý iPhone 5.

apple-ipad-zlaty

Samsung Galaxy S4 upravený společností Goldgenie

Pokud si potrpíte na luxus a společnost Samsung, mohl by vám být po chuti 24karátový telefon Samsung Galaxy S4, který se nachází v nabídce již několikrát zmiňované společnosti Goldgenie. Tento telefon je v současné době beznadějně vyprodán, takže je o něj větší zájem, než bychom kdy předpokládali. Vedle zlatého provedení je telefon obvykle dostupný i v úpravě s platinou či růžovým zlatem. Také u těchto dvou designerských úprav se v současné době čeká na doplnění zásob.

Samsung-Galaxy-S4-ve-zlate

Samsung Galaxy S5 v dubajské edici

Zatímco Samsung Galaxy S4 ve zlatě si může koupit každý, kdo po telefonu zatouží (a bude mít dostatek peněz, samozřejmě), na dubajskou edici Samsung Galaxy S5 si můžete nechat rovnou zajít chuť. Telefon je vyroben na zakázku bohatých šejků ze země, kde policisté jezdí v automobilech Lamborgini. Raději ani nechceme vědět cenu těchto telefonů, věříme, že by z ní zbledl závistí i rozpočet i některých menších afrických států.

Samsung-Galaxy-S5-Dubai-Edition

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
Redaktorka na volné noze se zájmem o mobilní technologie, videohry, knihy, sport a zdravý životní styl.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře