Sobota, 29 června, 2024
DomůNovinkyZtráta chytrého telefonu? Ženám jde spíš o fotky

Ztráta chytrého telefonu? Ženám jde spíš o fotky

Čeho si dámy cení více – svých mobilních zařízení, nebo toho, co na nich mají uložené? Podle průzkumu Kaspersky Lab, který probíhal i mezi českými uživateli, jsou to právě fotky a videa, které jsou pro více než polovinu žen (53 %) hodnotnější, než cokoliv jiného. Stejného ražení je oproti tomu jen 39 % mužů.

Ženy na rozdíl od mužů častěji sdílejí fotky, na kterých jsou vyfoceny ony samy (48 %, u mužů 43 %) nebo jejich známí (40 %, u mužů 33 %). Skoro jedna třetina žen (29 %) se ale obává, že by se prostřednictvím fotek a videí mohli kyberzločinci nabourat do jejich zařízení. Každá třetí z nich se pak strachuje možného nevhodně šířeného soukromého obsahu bez vlastního souhlasu. Obavy se týkají především možnosti, že budou data poslána nevhodné osobě (30 %) nebo že poškodí jejich vztahy (31 %).

I přes to, že se o fotky obává více než čtvrtina žen, základní bezpečnostní opatření nepoužívá naprostá většina z nich. Například jen 19 % žen, na rozdíl od 27 % mužů, věří, že mohou být obětí kybernetického útoku. Stejné množství žen (19 %) nepoužívá naprosto žádné bezpečnostní řešení. V bezpečnostním kvízu navíc čtvrtina (27 %) dam přiznala, že ani nezálohují data. V případě odcizení nebo zničení zařízení jsou tak cenné informace navždy ztraceny. Muži jsou na tom v tomto ohledu lépe. Zařízení zálohuje 80 % z nich.

ikona

Zdroj: Kaspersky Lab TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře