Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyZTE oficiálně představilo model Nubia Z5, který má Full HD displej a...

ZTE oficiálně představilo model Nubia Z5, který má Full HD displej a je tenčí než iPhone 5

V Číně byl oficiálně představen mobilní telefon ZTE Nubia Z5. Velkým lákadlem pro uživatele je kromě špičkové výbavy i velmi tenký profil. Telefon na jehož designu se podílel návrhář Stefano Giovannoni má uspokojit vysoké nároky evropských a amerických uživatelů.

Nubia Z5 disponuje obřím pětipalcovým Full HD displejem s rozlišením 1920 × 1080 px a jemností 443 ppi, čtyřjádrovým procesorem Snapdragon S4, 2 GB RAM a Androidem 4.1.1 Jelly Bean. Fotograficky zaměřené uživatele potěší třináctimegapixelový fotoaparát s podporou nahrávání videa ve Full HD kvalitě. Pod skořápkou se nachází baterie v kapacitě 2300 mAh. Data lze ukládat do 32gigabajtového interního úložiště.

Telefon je ještě hubenější než iPhone 5. Částečně za to může může optický klam, protože na rozdíl od něj má zaoblené přechody z boků na zadní stranu. Nubia Z5 je tlustá pouze 7,6 mm a zaujme tělem vyrobeným z jednoho kusu polykarbnonátu. I přes své obří rozměry váží pouze 126 gramů.

V Evropě by se jeden z nejlépe vybavených mobilů dneška mohl začít prodávat krátce po skončení tradičního veletrhu v Barceloně. Číňané se ho dočkají dříve, konkrétně už v lednu. Cena je zatím nastavena na sympatických 555 dolarů.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře