Středa, 17 dubna, 2024
DomůNovinkyZpátky do minulosti. Apple po Samsungu požadoval 30 dolarů za každý prodaný...

Zpátky do minulosti. Apple po Samsungu požadoval 30 dolarů za každý prodaný telefon a 40 dolarů za tablet

Ostře sledovaný spor mezi společnostmi Apple a Samsung jede na plné obrátky. Soudkyně Lucy Kohová bude z toho všeho mít asi vbrzku zamotanou hlavu. Americký gigant neúnavně předkládá další a další dokumenty, které odhalují spoustu zajímavých detailů. Jeden z nich například tvrdí, že Samsung parazituje na designu jeho přístrojů. Další se zase týká patentů a technologií.

Na povrch vyplavala nově také devadesátistránková prezentace z podzimu 2010, v níž Apple Samsungu nabízí licence pro své technologie. Firmy se tenkrát na návrhu nedohodly.

Apple po Samsungu požadoval až 30 dolarů za každý prodaný telefon s dotykovým displejem a až 40 dolarů za každý tablet. Pokud by se obě firmy domluvily na tzv. křížovém licencování, částky by se snížily na 24 dolarů (platí pro Android), 9 dolarů (Windows Phone/Windows Mobile) a 21 dolarů (Symbian/Bada/další). V případě tabletů se počítalo s částkou o 8 dolarů nižší (32 dolarů).

Celý dokument najdete zde.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře