Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyZnesvěcení iPhonu 6 Plus: Čínský hacker na něm rozjel Windows 98

Znesvěcení iPhonu 6 Plus: Čínský hacker na něm rozjel Windows 98

Různé úpravy systému a experimenty s rozběhnutím softwaru na jiném než mateřském operačním systému jsou dnes docela běžnou praktikou, jen málokdy je ale vidět natolik náročný a kontroverzní čin, jako je instalace Windows 98 na novém iPhonu. Nevěříte, že to jde? Tak se podívejte! 

O „znesvěcení“ iPhonu 6 Plus instalací operačního systému Windows 98 se postaral čínský technologický nadšenec a schopný hacker, prý za pomoci legálně získaného emulátoru iDOS, který si upravil ku svému obrazu. Při výletu zpět do starého milénia se těmto šikovným čínským ručičkám podařilo ve Windowsech nastavit dokonce i čínské menu. Veškeré psané písmo Windows 98 včetně výstražných upozornění a nápovědy jsou proto v jazyce, který by nám nic neříkal ani při hodinách výtvarné výchovy.

Neobvyklý čin hacker zdokumentoval několika fotografiemi s rozběhnutým systémem (několik jich najdete hned pod článkem). Jak Windows 98 na iPhonu 6 Plus rozběhl se však nepochlubil. Právě postup by nás však zajímal úplně nejvíce, vás ne?

iPhone-6-Plus-running-Windows-98 (1)

iPhone-6-Plus-running-Windows-98 (3)

iPhone-6-Plus-running-Windows-98 (4)

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

7 KOMENTÁŘE

 1. Buďto se mu to opravdu povedlo, nebo si hodně moc pohrál s photoshopem 😀

 2. Proč by ne mám kamaráda který nahrál win 95 na playstation portable 🙂 neni to až tak složitý určitě…

 3. Stejné, jako to jde na čemkoliv jiném s ARM. Prostě se zkompiluje Qemu/DOSbox a ono to tak „nějak jede“

 4. Pokud iOS umi virtualizaci v ramci jailbreaku nebo se na nej na iPhone da dostat Android, tak tohle neni zadny problem.

 5. Dyť je to úplně obyčejnej DOSbox, to šlape na prakticky jakýmkoliv zařízení používajícím …. no prakticky libovolný OS.

  Neobvyklý čin … možná pro tak vás. Pro kohokoliv kdo slyšel ale slovo emulátor jde o zcela běžný nástroj pro spouštění x86 aplikací na ARM procesorech.

  …. bože redaktoři – nějaký průzkum než něco takového vypustíte by opravdu neškodil.

 6. uz na me davno zemrele nokii n95 jsem mel widle95, a na 8GB verzi s ram asi 128MB se daly rozjet w98 😉
  je to sranda, ale prakticky k nicemu …

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře