Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyZmenšené HTC One mini existuje. Prodávat se začne v srpnu

Zmenšené HTC One mini existuje. Prodávat se začne v srpnu

Anonymní zdroj serveru Bloomberg informoval o tom, že zmenšená verze top smartphonu HTC One s přídomkem mini se začne prodávat v srpnu. Telefon přinese menší displej a jen dvoujádrový procesor, zato bude o několik tísíc levnější a zachová si fotoaparát s ultrapixely.

Zmenšené HTC si ponechá stejné designové prvky, jaké má vyspělejší sourozenec.

Nabídne tak hliníkové tělo vyrobené z jednoho kusu. Přední stranu ozdobí 4,3″ displej s HD rozlišením 1280 × 720 obrazových bodů.

Smartphone by měl používat Android 4.2.2 Jelly Bean a dvoujádrový procesor (asi Snapdragon 400) s prozatím neznámým taktem. Kapacita paměti RAM bude 2 GB.

I jednodušší model bude mít fotoaparát typu UltraPixel. Základní kapacita uživatelské paměti bude 16 GB. Nejspíše ji nebude možné dále rozšířit.

Spekuluje se, že cena telefonu HTC One mini, který má být konkurencí zmenšenému Galaxy S4, by se měla pohybovat okolo 400 eur, tedy v přepočtu něco málo přes 10 tisíc korun.

HTC OneZdroj: AndroidAuthority

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře