Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůRecenzeZkroťte své SMS zprávy, díl 1: Free SMS Sender

Zkroťte své SMS zprávy, díl 1: Free SMS Sender

Komunikace – součást každodenního života všech živočichů i rostlin na planetě. S ohledem na skutečnosti asi můžeme s klidným svědomím prohlásit, že člověk svoji komunikaci, jakožto zástupce živočišné říše, s postupem času rozšířil na nejrůznější způsoby. Co se týče moderní digitální doby, pravděpodobněji nejčastěji používanými jsou SMS zprávy a emaily.

Svět Aplikací přináší svým čtenářům seriál, ve kterém se společně podíváme na  šikovné nástroje pro OS Android, pomocí kterých první zmíněné hravě zkrotíte.

Free SMS Sender

Aplikace Free SMS Sender pochází z dílny českého vývojáře Michala Vojtíška, který v současnosti ve svém Google Play portfoliu má celkem 5 aplikací, z nichž právě Free SMS Sender je asi tou nejznámější.

Aplikace má od svého počátku už pěkných pár let života a na Google Play zaznamenala miliony stažení. V českých vodách nevídaný úspěch. Velikost pár set kilobajtů zvládne každé zařízení, náročnost na výpočetní výkon minimální. Co více si tedy přát?

Primárně je aplikace vytvořena pro odesílání SMS prostřednictvím bezplatných bran skrz internet. V nabídce najdete všechny tři české operátory, množství českých placených SMS bran, ale i operátory ze Slovenska, Indie, či Ruska.

UI, nastavení, ovládání

Na první pohled aplikace vypadá jako systémový SMS správce, její krásy objevíte až postupně při procházení nastavením či vlastním používáním. Pro mě neocenitelné plus u této aplikace je fakt, že na mém Samsungu Galaxy SII systémový správce SMS mi dovolí napsat přes operátora 3 SMS po 180 znacích v jedné, poté se automaticky přepne do režimu MMS. U Free SMS Senderu není problém odeslat v jedné SMS rozdělené do více až 918 znaků. Pokud tedy potřebujete poslat román nebo jste obzvláště sdílní, Free SMS Sender přijde vždy vhod.

Vzhledem k tomu, že je aplikace ke stažení a používání zdarma, obsahuje bezplatná verze v editačním okně SMS nahoře lištu s reklamou. Této reklamy se můžete zbavit zakoupením licence v hodnotě 20 Kč/zařízení. Koupit si můžete také zvýhodněný balíček, kde za 50 Kč získáte 3 licence.

Dále se v editačním okně nachází základní informace o kontaktu včetně náhledového obrázku.  Vedle informací se nachází tlačítko pro volání, kdybyste si snad SMS rozmysleli a chtěli zavolat, nebo pokud vám SMS přijde a vy chcete rychle zareagovat. Po dopsání SMS stačí již jen tapnout na odesílací tlačítko vpravo dole. Pokud jej podržíte stisknuté déle, otevře se výběr alternativních SMS bran.

Na výchozí obrazovce se pomocí funkční klávesy zařízení můžeme dostat do nastavení, kde lze v následujících kategoriích nastavit:

Připojení k internetu – pokud nemáte aktivována data operátora, Free SMS Sender automaticky před odesláním zapne Wi-Fi a počká na připojení.

Odesílání zpráv – nastavení všech dostupných SMS bran. Můžete také nastavit výchozí bránu, která bude u všech kontaktů automaticky nabízena. Dále máte možnost povolit či zakázat odesílání běžných SMS  přes operátora při selhání odeslání prostřednictvím webové brány. Před odesláním SMS prostřednictvím vašeho operátora můžete být vyzvání k potvrzení odeslání.

Psaní zpráv – definování automatického podpisu na konci zprávy, brány, u kterých se podpis má používat, či zobrazování tlačítka se smajlíky na klávesnici při psaní.

Vzhled – umožní nastavit jazyk aplikace, formát data, velikost textu konverzací nebo velikost textu zpráv. Dále je možné změnit barvu prostředí aplikace (na výběr bílá, černá, růžová a zelená), vzhled výpisu zpráv (základní, minimalistické bubliny nebo oddělené minimalistické bubliny) a zobrazování ikon kontaktů.

Upozornění – pokud se rozhodnete používat Free SMS Sender jako svého výchozího správce, můžete u něj také nastavit upozornění na přijímané a odesílané zprávy.

Statistiky – samotná aplikace obsahuje i jednoduché počítadlo odeslaných SMS.

Závěrem

Smutná zpráva na závěr. Michal se po dlouhém vypiplávání aplikace a ztrátě spousty svého osobního času rozhodl v projektu již dál nepokračovat. Svoji aplikaci je ochotný prodát vážnému zájemci, který by se o ni staral dále. Třeba se pomocí tohoto článku najde vážný zájemce, který by od Michala toto žezlo převzal. Free SMS Seder je možné i nadále stahovat, avšak není již garantována správná funkčnost na bezplatných branách.

Velkými plusy je možnost volby velikosti textu, barev prostředí, odesílání bezplatných SMS pomocí internetových bran a v neposlední řade u odesílání SMS přes operátora o délce až 918 znaků.

Mezi největší (a snad i jediné) mínus můžeme zahrnout fakt, že momentálně je vývoj aplikace ukončen, než se najde někdo, kdo by v ní dále pokračoval.

[appbox googleplay cz.vojtisek.freesmssender]

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/free sms sender/“/]

Martin Polický
Martin Polický
Martin miluje mobilní technologie, které ve svém volném čase rád testuje a recenzuje.
Další články

2 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře