Sobota, 8 června, 2024
DomůNovinkyZíská Android 10 s EMUI 10 i váš Huawei? Tady je oficiální...

Získá Android 10 s EMUI 10 i váš Huawei? Tady je oficiální seznam!

Společnost Huawei oficiálně oznámila, jaké její telefony obdrží v letošním roce aktualizaci na Android 10. Některé modely již nový update mají, jiné ne. Oficiální tisková zpráva však vyznívá pozitivně a na aktualizaci se může těšit hodně telefonů.

Android 10 s uživatelským prostředím EMUI 10, které přináší kromě tmavého režimu také celou řadu dalších novinek, jako například elegantnější grafiku nebo přepracované animace, obdrží (či již obdržely) modely P30, P30 Pro a P30 Lite. Aktualizace zamířila i na Mate 20, Mate 20 Pro, Mate 20 X (5G) či levný P Smart 2019. V těchto dnech by pak nový Android 10 měl získat také model Nova 5T, ale další přístroje si na aktualizaci již bohužel počkají. Patří mezi ně např. i telefony populárních řad P20 a Mate 10 či model Nova 4.

Update naleznou uživatelé v Nastavení telefonu, konkrétně pod položkou Aktualizace softwaru, případě mohou zkusit aktualizovat v počítačovém programu HiSuite.

Jaké novinky EMUI 10 přináší?

Nejvýraznější novinkou je „dark mode“, tedy tmavý režim pro ještě lepší čitelnost a větší vizuální pohodlí při práci. Atraktivní tmavý režim optimalizuje barevný kontrast mezi textem a tmavým pozadím, barvu textu i systémových ikon, podporuje navíc i aplikace třetích stran.

Uživatelé se mohou těšit i na mnoho dalších designových změn uživatelského rozhraní. EMUI 10 přináší nové animace, změnu ikonek, ale například i rozložení písma pro přehledný vzhled systému. Nová generace nadstavby současně nabízí i vylepšení souborového systému EROFS a umožňuje také větší propojení napříč zařízeními – novinkou je funkce bezdrátového zrcadlení obrazovky mezi notebookem a smartphonem.

Kromě zrcadlení displeje získáte pouhým přiložením smartphonu také přístup k mobilním souborům, které lze snadno přesouvat a kopírovat. EMUI 10 současně přináší i technologii pro podporu hovorů mezi chytrými zařízeními. Uživatelé tak mohou v případě příchozího audio či videohovoru zvolit odpověď pomocí inteligentního reproduktoru nebo smart TV.

Jaké modely Huawei dostanou Android 10?

P30 Pro
P30 Lite
P30
Mate 20 Pro
Mate 20 X (5G)
Mate 20 RS Porsche Design
Mate 20 Lite
Mate 20
Nova 5T
Nova 4e
P20 Pro
P20
Mate 10 Pro
Mate 10 Porsche Design
Mate 10
Mate RS Porsche Design
P Smart (2019)
P Smart+ (2019)
P Smart Pro
P Smart Z
Nova 4

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře