Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyZisk Samsungu stoupl, problémům s Galaxy Note 7 navzdory

Zisk Samsungu stoupl, problémům s Galaxy Note 7 navzdory

Provozní zisk Samsungu ve čtvrtém čtvrtletí meziročně stoupl o polovinu na 9,2 bilionu wonů (téměř 200 miliard korun) a to navzdory potížím s problémovým Galaxy Note 7, který v některých případech explodoval a firma byla nucena ukončit jeho prodej a výrobu.

Čtvrtletní zisk se meziročně zvýšil poprvé za dva roky a je nejvyšší od prvního čtvrtletí 2014, uvedla firma v prohlášení. Dobré výsledky vykázala hlavně divize pro výrobu čipů. Podle některých analytiků firma těžila rovněž z oslabení jihokorejského wonu. Jeho kurz vůči dolaru ve čtvrtém čtvrtletí klesl o téměř devět procent.

Začátkem září začal Samsung kvůli problémům s bateriemi stahovat z trhu 2,5 milionu telefonů Galaxy Note 7. Zákazníkům nabídl finanční kompenzaci nebo výměnu za opravenou verzi telefonu, jejíž baterie měly být bezpečné. Později se však objevily zprávy o vznícení už vyměněných přístrojů, což Samsung přimělo k úplnému ukončení výroby a prodeje tohoto modelu.

Velkou část nákladů spojených s problémy telefonů Note 7 firma zaúčtovala již do výsledků za třetí čtvrtletí, kdy se její provozní zisk meziročně propadl o 30 procent na 5,2 bilionu wonů.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře