Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůRecenzeZhoďte povánoční špíčky s aplikacemi od Caynax

Zhoďte povánoční špíčky s aplikacemi od Caynax

S novým rokem přichází i neoblíbené plnění novoročních předsevzetí. Jedno z nejčastějších, avšak nejméně populárních, zní: „začnu cvičit“. Není se čemu divit, přes svátky si každý rád zahřeší a dopřeje si sladkostí či masných pokrmů více, než co si dovoluje v průběhu roku. Když však po novém roce stoupneme na váhu, přijde šok a vystřízlivění – ručička se vyhoupne o pár kil výše, než jsme zvyklí a okolo pasu vykoukne nevzhledná pneumatika a najednou nedopneme kalhoty.

Že je vám to povědomé? Rádi byste začali cvičit, avšak na chození do posilovny nemáte čas nebo se vám prostě v posilovně cvičit nechce? Tak začněte své bříško shazovat a rýsovat doma. S cviky, aby byly správné a účinné, vám pomůžou aplikace od skupiny Caynax. Dnes si představíme 3 aplikace, které vám vaše snažení usnadní.

Intervalové cvičení Caynax HIIT

První ze série aplikací slouží pro úplné začátečníky, kteří jsou oplácaní a před rýsováním břišních svalů potřebují napřed shodit tuk. Bez jeho spálení své tvrdě vydřené buchtičky bohužel neuvidíte, takže hurá do toho.

Podstata aplikace a cvičení

Aplikace slouží k měření intervalů při cvičení pomocí metody HIIT – High-Intensity Interval Training, neboli vysoko intenzivní intervalový trénink, který je účinným nástrojem k podpoře růstu svalové hmoty, kardiovaskulárního systému a redukce váhy. Je jedním z nejúčinnějších tréninků přesto, že zabere pouze krátký čas. Jak z názvu vyplývá, jedná se o intervalový trénink s vysokou intenzitou, který se nejčastěji volí jako kardio cvičení. Tento typ tréninku je strukturován na 15-30minut, což je doba, kterou může za den obětovat každý z nás. Pozor, rozhodně se ale nejedná o aktivitu, která by se měla provozovat každý den po delší dobu!

Aplikace, na rozdíl od ostatních níže uvedených, neobsahuje přehled cviků. Pouze měří zátěžové a odpočinkové interval, takže se při cviční můžete plně soustředit na provádění cviků bez nutnosti přemýšlet nad časem. Cviky si musíte sami dohledat na internetu, není to ale nic těžkého. Aplikace doporučuje provádět jednotlivé cvičení v délce 9-20 minut.

Ovládání a cvičení

Všechny aplikace od studia Caynax jsou vytvořeny v jednoduchém stylu, který má být přehledný a intuitivní. Bohužel ne vždy najdete na poprvé to, co zrovna hledáte, ale rychle si na rozložení nástrojů zvyknete a pak již ovládání nebude žádný problém.

Tuto aplikaci můžete použít pro cvičení, jako jsou: Tabata, Fartlek, Kettlebell, přeskakování přes švihadlo, meditace, jóga a další fitness cvičení, při kterých střídáte intenzitu cvičení.

Bezplatná verze obsahuje přednastavený trénink Tabata, který střídá 20 sekundové zátěžové intervaly s 10 sekundovými oddechovými. Vytvořit si ale můžete i vlastní sestavy cvičení.

Při tvorbě tréninkového plánu volíte vedle počtu kol i délku doby zahřívání, zátěžového cvičení, pomalého cvičení a času na vychladnutí. Pro připomenutí je možné nastavit i plán cvičení na daný den v týdnu a hodinu, kdy vám aplikace sama připomene, že je čas se jít chvíli hýbat.

Aplikace obsahuje hlasového TTS trenéra, který předčítá, v jaké fázi cvičení se právě nacházíte a jaký interval práve cvičíte. V placené verzi můžete také upravovat předčítané hlášky.

Jak aplikace vypadá, demonstruje vide níže.

httpv://www.youtube.com/watch?v=9-QDXE2GBwY

[appbox googleplay com.caynax.hiit]

[appbox googleplay com.caynax.hiit.pro]

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/caynax hiit/“/]

Jakmile budete mít špíček na břiše zredukovaný, můžete se pustit do rýsování svalů s aplikacemi níže.

Denní břišní cvičení Caynax A6W

Aerobic Weider 6 – A6W – je ideální cvičení pro ploché bříško vyvinuté Joe Weiderem. Budete ho muset provádět každý den, abyste docílili kýženého efektu.

Toto cvičení není určeno pro snížení množství podkožního tuku na břiše, ale k vyrýsování břišních svalů.

Jestliže jste přerušili svůj trénink na jeden den (třeba 10. den), můžete pokračovat dalším dnem (11. den). Jestliže jste přerušili trénink na 2-4 dny, musíte se vrátit v čase na předcházející den (10. den). Pokud jste přerušili svůj trénink na více dní, musíte se vrátit zpět o polovinu dnů odpočinku (máte 4 dny odpočinku – musíte se vrátit o 2 dny zpět, tzn. na 8. den).

Ovládání a cvičení

V aplikaci lze nastavit dva způsoby cvičení:

  • opakovat jeden cvik x-krát (opakování)
  • každé z 6 cviků se provádí jeden po druhém a počítají se jako jeden cyklus

Při cvičení vám audiotrenér počítá počet opakování, předčítá cviky a odpočítává odcvičené série dle plánu. Aplikace neumožňuje sestavení vlastních cviků, cvičit musíte podle jejího harmonogramu. Tréninkový plán je vytvořen pro 42 dnů.

Jak aplikace vypadá, demonstruje vide níže.

httpv://www.youtube.com/watch?v=tU8Q7HlN3uw

[appbox googleplay com.caynax.a6w]

[appbox googleplay com.caynax.a6w.pro]

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/caynax a6w/“/]

Břišní cvičení Caynax ABS II

Tato aplikace vám pomůže cvičit pomocí známé metody ABS II. Toto cvičení je výsledkem výzkumu čtyř leté studie na Stanfordově univerzitě. Zaručuje větší účinek, než jakýkoli jiný trénink a netrvá déle než 5 minut. Jednotlivé cviky jsou mezi sebou pečlivě provázané, aby bylo docíleno maximální efektivity. V aplikaci tedy nenajdete možnost složit si vlastní cvičební sérii, jste odkázáni jen na přesně vyváženou kombinaci cviků.

Ovládání a cvičení

Aplikace obsahuje 7 předdefinovaných cviků, které jsou rozděleny do 10 úrovní, dle zdatnosti cvičícího.

Cviky

Snadnější cviky vleže lze provádět doma na podložce. Obtížnější se již cvičí v závěsu, pokud jim nejste doma vybaveni, jeho zakoupení či návštěvě posilovny se již nevyhnete. Všechny cviky jsou popsány v přehledu, můžete si je tak nastudovat dopředu a připravit si prostor pro cvičení dle potřeby.

Obtížnosti

Úplný začátečník, který nikdy necvičil, by měl začít s obtížností A po 3-4 cvičeních v týdnu. Začátečníkům jsou určeny obtížnosti 1-6. Je doporučeno začít od nejlehčí a cvičit 3-4x týdně s jednodenními pauzami. Pokud se vám cvičení zdá moc snadné, můžete pokročit na další úroveň. Pokročilým cvičícím je určena obtížnost 7 a vyšší, která už dává řádně zabrat.

Cvičení

Cvičení spustíte tapnutím na daný program. Cviky jsou odpočítávány, intervaly cvičení vám oznamuje pípání. Audio TTS trenér předčítá, co právě máte cvičit.

[appbox googleplay com.caynax.abs.ii]

[appbox googleplay com.caynax.abs.ii.pro]

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/caynax abs ii/“/]

Martin Polický
Martin Polický
Martin miluje mobilní technologie, které ve svém volném čase rád testuje a recenzuje.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře