Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyItalský úřad vyšetřuje Samsung. Kvůli zpomalování telefonů

Italský úřad vyšetřuje Samsung. Kvůli zpomalování telefonů

Dalším problémům čelí Apple kvůli úmyslnému zpomalování iPhonů. Po hromadné žalobě v USA a francouzské prokuratuře si vzal firmu na mušku také Italský regulační úřad (AGCM). Ten přitom nebude vyšetřovat jen americký podnik, ale vůbec poprvé i konkurenční Samsung.

„Obě firmy zamlčely svým klientům, že některé aktualizace mohou mít negativní dopad na výkon jejich telefonů. Máme vážné podezření, že byl v tomto případě porušen zákon na ochranu spotřebitele,“ uvedli zástupci AGCM.

Zatímco Apple bude vyšetřován kvůli zpomalování telefonů iPhone, v případě Samsungu zatím nejsou k dispozici žádné informace o tom, jakých modelů se kauza týká.

Apple zpomalování iPhonů dlouho obhajoval s tím, že tato funkce je užitečná a v konečném důsledku pro zákazníky prospěšná, začátkem tohoto týdne však nečekaně oznámil, že svůj operační systém iOS upraví tak, aby bylo možné tuto „funkcionalitu“ vypnout.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře