Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyZáznam keynote z vývojářské konference WWDC 2014 je možné zhlédnout na YouTube

Záznam keynote z vývojářské konference WWDC 2014 je možné zhlédnout na YouTube

Podívejte se na kompletní záznam z konference WWDC 2014, kde Apple představil operační systémy iOS 8, OS X 10.10 a nový programovací jazyk nazvaný Swift.

Americký výrobce elektroniky letos na vývojářské konferenci nepředstavil žádný nový hardware. Nedočkali jsme se chytrých hodinek iWatch ani iPhonu 6, i když si to někteří příznivci značky moc přáli. Přesto bylo na co se dívat.

Kromě nových verzí systémů iOS a OS X firma ukázala aplikaci pro sledování zdraví uživatelů a ovládání zařízení domácností. S vývojem aplikací vývojářům do budoucna pomůže zbrusu nový programovací jazyk Swift, který výrazně zredukuje množství kódu, což v důsledku zrychlí běh aplikací. Chod her zase urychlí rozhraní Metal, které má nahradit OpenGL.

Apple se na WWDC také pochlubil, že už prodal celkem 800 milionů přístrojů se systémem iOS. V katalogu obchodu App Store prý dnes uživatelé najdou přes 1,2 milionu aplikací.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře