Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyZatajte dech. Sharp má displeje pro smartphony a tablety s 600 ppi

Zatajte dech. Sharp má displeje pro smartphony a tablety s 600 ppi

Společnost Sharp představila další milník ve vývoji dotykových panelů pro mobilní zařízení. Vyrobený displej s úhlopříčkou 5,5 palce se totiž pyšní hustotou 600 ppi (obrazových bodů na palec), díky čemuž nabízí obraz připomínající dokonalou pohlednici. Do masové výroby zamíří v březnu příštího roku.

Nový panel přinese nejen neskutečně jemný obraz, ale také dobré pozorovací úhly a velmi slušný kontrast. Vyrábět se začne ve třech velikostech: 5,5″, 7″ a 9″.

Sharp se dále pochlubil tím, že jeho nová generace zobrazovačů umožní sledovat na mobilních přístrojích 4K obsah v nativním rozlišení. Podle rychlého výpočtu by displej s rozlišením 2 160 × 3 840 px a hustotou 600 ppi měl mít úhlopříčku 7,3 palce.

Pokud by se Sharpu podařilo stejné rozlišení vecpat do 5,5palcového panelu, dostaneme se k hodnotě 800 ppi, což je tedy už pořádný „overkill“. Oficiálně se totiž udává, že lidské oko nedokáže při vzdálenosti pohledu na mobilní telefon či tablet rozpoznat strukturu u rozlišení nad 300 ppi.

AAZdroj: 1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. Masakr, kdyby se ale radši soustredili na vývoj baterií nové generace…

    • To není věc Sharpu 🙂
      Jinak jo, šiklo by se… ale zatím by mi úplně stačilo, kdyby se dávaly podstatně větší, jestli je mobil o milimetr tenčí, mě vůbec nezajímá… a aby výměnné nedělal jen Samsung.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře