Čtvrtek, 13 června, 2024
DomůNovinkyZapomeňte na otisky prstů, brzy přijdou na řadu skenery duhovek!

Zapomeňte na otisky prstů, brzy přijdou na řadu skenery duhovek!

Ačkoliv vám to může připadat jako hudba daleké budoucnosti, společnost ViewSonic už dávno usilovně pracuje na skeneru duhovek, který bychom ve svém telefonu mohli mít už v průběhu tohoto roku. 

ViewSonic o svém skeneru duhovek dala vědět prostřednictvím přibližně čtyřminutového videa, které shrnuje, jak vlastně nová technologie pracuje.

Společnost konkrétně vyvíjí telefon s kódovým označením V55, který bude mít skener duhovek zabudovaný přímo v smartphonu tak, jako mají dnešní smartphony zabudované snímače otisků prstů. Pro majitele telefonů V55 pak bude stačit přiložit smartphone k oku v požadovaném úhlu a počkat, až si skener duhovek nasnímá všechny potřebné biometrické údaje. Po úspěšném skenu duhovek bezpečnostní systém telefon odemkne tak, jako byste ho odemkli otiskem prstů, či PINem.

Technologie skeneru duhovek zní velmi zajímavě, lidé však vede k dohadům, nakolik je toto bezpečnostní zařízení neprůstřelné. Před několika dny hackeři představili způsob, jak zrekonstruovat přesný otisk prstů osoby jen za pomoci běžné fotografie,což v některých lidech vzbuzuje obavy, že by na tom duhovky za nějaký ten pátek mohly být podobně. Opět se tak dere na jazyk již milionkrát omílaná fráze, že k úplné bezpečnosti je nutné používat hned několik ochranných prvků zároveň.

https://www.youtube.com/watch?v=fGnZUvUEMn0#t=90

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře