Neděle, 21 dubna, 2024
DomůNovinkyZákazníci O2 mohou využívat LTE roaming ve třinácti největších slovenských městech

Zákazníci O2 mohou využívat LTE roaming ve třinácti největších slovenských městech

Všichni zákazníci O2 cestující na Slovensko mohou surfovat přes LTE ve třinácti největších slovenských městech. Slovenský operátor vysokorychlostním internetem O2 v současné chvíli pokrývá Bratislavu, Košice, Trnavu, Martin, Vrútok, Nitru, Prešov, Zvolen, Bánskou Bystrici, Poprad, Prievidzu, Bojníci, Žilinu, Trenčín a Povážskou Bystrici.

Pokrytím 25 % slovenské populace splnilo O2 licenční povinnost, která souvisí s frekvenčním přídělem. „V příštím roce plánujeme na Slovensku pokrytí dále rozšiřovat i do menších měst a obcí. Ze současných 25 % chceme dostupnost zvýšit pro 60 % slovenské populace,“ popisuje Tomáš Budník, generální ředitel O2 Czech Republic.

Zákazníci O2 mohou LTE roaming nyní využívat v deseti státech – kromě Slovenska také v Rakousku, Chorvatsku, Slovinsku, Polsku, Německu, Maďarsku, v Rusku a v USA, příští týden se k těmto státům přidá i Holandsko. „V příštích šesti měsících plánujeme mít LTE roaming spuštěný ve 40 zemích,“ dodává Tomáš Budník.

Pro využívání LTE roamingu zákazníci potřebují správný telefon s podporou 4G LTE a také LTE SIM kartu, kterou O2 zdarma mění na všech svých prodejnách. Pro využití dat v zahraničí O2 doporučuje aktivaci datového balíčku. Například s balíčkem Evropa M vyjde 1 MB dat na 1,30 Kč – to je pětkrát méně, než stanovuje regulace EU. Stačí zaslat SMS ve tvaru Evropa M na 999111.

59

Zdroj: Tisková zpráva O2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře