Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyZákazníci chtějí víc číst. O2 Active se proto mění na O2 Knihovnu

Zákazníci chtějí víc číst. O2 Active se proto mění na O2 Knihovnu

Obliba elektronických knih v Česku stále roste, Češi za ně meziročně utratili o 17 % víc, ukazují to data služby O2 Active. Ta kromě audio a e-knih nabízí uvítací melodie, aplikace, hry, e-magazíny nebo SMS/MMS info. Rostoucí zájem uživatelů o knižní obsah je hlavním důvodem, proč se služba od září změní na O2 Knihovnu.

Stoupající zájem Čechů o audio a e-knihy potvrzuje i jejich vyšší ochota investovat do svého koníčku. O2 Active za uplynulý rok přilákalo o 32 % více čtenářů, roste i průměrný počet zakoupených e-knih na jednoho zákazníka. Ti za knížky meziročně utratili o 17 % více.

Žebříček nejoblíbenějších žánrů mezi zákazníky O2 i letos vedou detektivky. „Napínavé angloamerické detektivní příběhy tento rok poráží i silnou severskou krimi. V závěsu za nimi jsou ženské romány, nově s temnějšími prvky,“ popisuje Siebenstich.

Stále víc se prosazují i čeští autoři sci-fi a fantasy, kteří se úspěšně dotahují na světové stálice tohoto žánru. Recept na dnešní uspěchanou dobu v podobě populárně naučných titulů doplňuje nejoblíbenější čtyřlístek žánrů mezi uživateli služby.

[appbox appstore id580120391]

[appbox googleplay cz.o2.domobilu]

Kromě běžného nákupu audioknih a e-booků v aplikaci O2 Knihovna mohou od letošního léta zákazníci využít výhodný balíček Moje kniha měsíce. Ten funguje na principu měsíčního členství zpoplatněného částkou 149 korun. Za tuto cenu si každý měsíc mohou uživatelé z katalogu O2 Knihovna vybrat jednu libovolnou e-knihu jakékoliv hodnoty. Pokud v některém měsíci nestihnou tuto možnost vyčerpat, jednoduše se převede do dalšího měsíce a to až třikrát za sebou.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře