Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyZahrajte si střílečku, kterou Elon Musk naprogramoval ve 12 letech

Zahrajte si střílečku, kterou Elon Musk naprogramoval ve 12 letech

Elona Muska většina lidí zná především jako zakladatele PayPalu a šéfa společností  Space X a Tesla Motors. Málokdo však tuší, že tento technologický vizionář začínal jako programátor.

Svou první 8bitovou hru naprogramoval Elon Musk ve dvanácti letech, kdy ještě s rodiči žil v Jihoafrické republice. Titul s názvem Blastar vychází z podobného principu jako známá vesmírná střílečka Space Invaders.

Hra neoplývá přívětivou grafikou či rozmanitými funkcemi, ale i přesto by si ji možná někteří z vás chtěli vyzkoušet. Díky jednomu z inženýrů společnosti Google je to nyní možné a ani pro to nemusíte mnoho udělat.

Tomas Lloret Llinares totiž původní zdrojový kód upravil tak, aby hra běžela v prohlížeči s podporou HTML5. Stačí otevřít web blastar-1984.appspot.com a vesmír je váš.

Není bez zajímavosti, že po dokončení Blastaru a uveřejnění jeho kódu mladý Elon od jednoho jihoafrického technologického časopisu obdržel odměnu ve výši 500 dolarů. První větší úspěch si tak rodák z Pretorie připsal na konto již v roce 1984. Dnes je šéf Tesla Motors mnohými označován za jednoho z nejvlivnějších mužů a srovnáván s vizionáři, jakými byli Leonardo da Vinci, Thomas Alva Edison, nebo Steve Jobs.

5asZdroj: TechSpot

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře