Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyZačal se prodávat digitální asistent Apple HomePod. V Česku ho nekoupíte

Začal se prodávat digitální asistent Apple HomePod. V Česku ho nekoupíte

HomePod si odbyl premiéru už loni v červnu. Na pulty obchodů měl podle příslibu vedení Applu přijít před Vánocemi, ale nakonec to nestihl. Oficiálně se začal prodávat až dnes. Zatím je však dostupný pouze ve vybraných zahraničních státech, kde za něj případní zájemci zaplatí 349 dolarů, tedy v přepočtu zhruba 7 200 Kč. Na českém trhu se zatím novinka neprodává. Důvodem je chybějící plně lokalizovaná Siri.

Apple HomePod je nevelký všesměrový reproduktor vybavený inteligentním asistentem Siri, který dokáže obsluhovat chytrou domácnost (postavenou na platformě HomeKit) na základě hlasových povelů, které mu uživatel zadá. O snímání hlasu se stará šest mikrofonů, kdežto o okamžité reakce Siri na povely procesor A8. Ten se již dříve objevil v iPhonu 6. Reproduktor není samozřejmě určen pouze pro ovládání chytré domácnosti, ale vyhoví i milovníkům hudby – podporuje Apple Music a AirPlay 2.1.

Americký Apple uvedením HomePodu dohání konkurenci. Už před dvěma roky byl představen například konkurenční model Amazon Echo a loni se začalo prodávat zařízení Google Home.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře