Pátek, 10 května, 2024
DomůNovinkyZa urážky na Facebooku půjde Thajec sedět na 30 let do vězení

Za urážky na Facebooku půjde Thajec sedět na 30 let do vězení

Osočování, urážky i sprosté nadávání jsou každodenní rutinou mnoha českých diskuzí. Při jejich pročítání by vás pravděpodobně nenapadlo, že za něco takového můžete strávit polovinu života za mřížemi, třeba jako osmačtyřicetiletý Thajec Pongsak Sriboonpeng.

Pongsak Sriboonpeng byl k třiceti letům odnětí svobody odsouzen kvůli nevybíravým zprávám na Facebooku, kde konkrétně častoval nevybíravými slovy členy thajské monarchie i monarchii jako takovou.

Pokud se vám trest za toto jednání zdá poněkud přehnaný, potom věřte, že Thajci hrozilo až 60 let vězení natvrdo. Trest mu ovšem byl snížený poté, co se ke svému jednání přiznal a s vyšetřujícími detektivy spolupracoval. I po snížení trestu se však Pongsak Sriboonpeng výkonu vzbouzí – trest je podle něj příliš tvrdý.

V Thajsku byla urážka monarchie vždy trestná, ovšem takto vysoké tresty do Thajska přišly až po převratu v roce 2014. Do té doby Thajci za urážku monarchie hrozilo odnětí svobody v délce trvání maximálně 15 let.

4096

Zdroj: The Guardian

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře