Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyXperia Z4 Compact: Objevily se první specifikace nového kompaktního smartphonu

Xperia Z4 Compact: Objevily se první specifikace nového kompaktního smartphonu

Zahraniční server xperiablog.net informuje o novém smartphonu Sony s označením  E5663. Pod ním by se měl skrývat nástupce povedené Xperie Z3 Compact s 21Mpx fotoaparátem.

Podle dostupných specifikací novinka japonského výrobce přinese 4,6palcový displej s Full HD rozlišením, tedy 1 920 × 1 080 pixelů, dále také osmijádrový procesor MediaTek MT6795 s taktem 1,8 GHz, 3 GB operační paměti a 16 GB uživatelské paměti, ovšem několik GB spolyká samotný systém spolu s aplikacemi. Smartphone ale naštěstí vedle nezbytného šuplíku na SIM nabídne i rozšiřující paměťový slot.

Samozřejmostí by měla být voděodolnost a prachotěsnost. Stejně tak nemá chybět chybět dvojice fotoaparátů: hlavní s rozlišením 20,7 Mpx, vepředu pak najdeme 13Mpx kamerku.

Prozatím se neví, kdy k uvedení Xperie Z4 Compact dojde. Potvrzeno nebylo ani to, zda se jedná o zařízení určené pro evropský trh. Někteří se kloní k názoru, že tento telefon se bude prodávat pouze v Indii, zatímco do na pulty evropských obchodů se v budoucnu dostane model Xperia Z3+ Compact.

Sony-E5663_GFXBench-640x712

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře