Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyXperia Z v bazénu! Podívejte se na video natočené pod vodou

Xperia Z v bazénu! Podívejte se na video natočené pod vodou

Smartphone Xperia Z zaujme nejen dokonalým pětipalcovým displejem s Full HD rozlišením a atraktivním designem, ale i tím, že je vodotěsný. V praxi tak máte možnost natáčet video ve vysoké kvalitě přímo pod vodou, například při návštěvě bazénu.

V současnosti nejlepší model japonského výrobce má konstrukci odolnou proti vniknutí vody, přístroj tak přežije i nechtěnou koupel po dobu 30 minut, do hloubky až jednoho metru. Xperia Z má certifikaci IP57, což znamená, že je také odolná vůči prachu.

Hlavní fotoaparát umístěný na zadní straně má rozlišení třináct megapixelů a je schopný pořizovat Full HD video v režimu HDR. Mechanická spoušť je vyvedená na pravém boku přístroje.

Výrobce vybavil telefon novým senzorem Exmor RS, jenž zvyšuje kvalitu snímků za horšího osvětlení, typicky za šera a v noci. Díky sekvenčnímu režimu uživatel může za 68 sekund zaznamenat neskutečných 999 fotografií.

Video pořízené Xperií Z pod vodou vypadá vcelku povedeně. Na výsledek se ostatně podívejte sami. Telefon zahájí prodej 21. února v Berlíně.

Předchozí článek
Další článek
Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře