Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkyXperia Tipo: levný smartphone ze stáje Sony s Androidem 4.0 Ice Cream...

Xperia Tipo: levný smartphone ze stáje Sony s Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich

Nástupce populární Xperie Mini od společnosti Sony se již dostal i na český trh. Jde o model určený především nenáročným uživatelům, který však překvapí výbornými výkony i při náročnějším provozu. Xperii Tipo, jeden z levnějších mobilů s Androidem na našem trhu, v internetových obchodech seženete již od 3215 korun včetně DPH.

Ústupky za účelem snížení ceny tu sice jsou, ale ne tak výrazné. V nitru telefonu tepe jednojádrový procesor Qualcomm MSM7225AA taktovaný na 800 MHz, který doplňuje grafická jednotka Adreno 200. Zadní kryt ukrývá baterii v kapacitě 1500 mAh.

Novinka od Sony vypadá jako elegantní mobil, který díky oblým tvarům a malým rozměrům (103 × 57 × 13 mm) velmi dobře padne do ruky. 3,2palcový TFT displej s HVGA rozlišení 320 × 480 pixelů sice nepůsobí nijak dýchavičně. Je však alespoň chráněn odolným sklíčkem, které zamezí jeho poškození. Naopak oceňujeme, že Sony nic neponechalo náhodě a svůj nový kousek vybavilo novějším Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich.

Fotoaparát dostal rozlišení pouze 3,2megapixelový snímač. Na automatické ostření také rychle zapomeňte. Uživatelská paměť má velikost 2,9 GB, paměť RAM 512 MB.

Jak se vám tato novinka líbí?

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Xperia Tipo/“/]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře