Sobota, 8 června, 2024
DomůNovinkyXiaomi vylepší čínský super hit Redmi Note. Těšte se na obrovský výkon...

Xiaomi vylepší čínský super hit Redmi Note. Těšte se na obrovský výkon za málo peněz

Stále častěji se začíná hovořit o novém kříženci mobilu a tabletu ambiciózní čínské společnosti Xiaomi. Nástupce modelu Redmi Note nabídne výborné parametry a přitom až směšně nízkou pořizovací cenu.

Phablet RedMi Note, který firma Xiaomi začala oficiálně nabízet na konci června, se stal obrovským hitem. Zájem o přístroj byl tak obrovský, že všechny zpočátku dostupné kusy byly prakticky okamžitě rozebrány. Velký úspěch slavil přerostlý mobil hlavně při premiéře na tchajwanském trhu. Deset tisíc přístrojů se tam prodalo za pouhou jednu sekundu. Podobně úspěšný chce být i jeho nástupce.

Displej nového modelu Redmi Note by si měl zachovat úhlopříčku 5,5 palce, avšak o jeho rozlišení zatím nic nevíme. Předchůdce ale nešel do extrému a měl HD rozlišení 720 × 1 280 pixelů. Srdcem připravovaného phabletu se stane osmijádrový čipset od MediaTeku., který vychází z architektury big.LITTLE a kombinuje čtyři jádra Cortex-A17 na taktu 2,2 GHz a čtyři jádra Cortex-A7 na 1,7 GHz – v AnTuTu to stačilo na velmi pěkných 47 233 bodů.

Hlavní fotoaparát nabídne rozlišení 20,7 megapixelu, přední potom nadprůměrné rozlišení osm megapixelů. Další výbava má zahrnovat 3 GB RAM, baterii s kapacitou 3 500 mAh a v závislosti na zvoleném modelu také 16 GB, 32 GB, 64 GB nebo 128 GB vestavěné uživatelské paměti.

Základní variantu s 16 GB bude možné koupit za zhruba 3 520 Kč. Ceny 32GB a 64GB modelů startují na 4 550 Kč (32 GB), resp. na 5 230 Kč (64 GB). Pro verzi s úložištěm kapacity 128 GB cena zveřejněna nebyla.

(Poznámka: Jedná se o přepočet cen pro čínský trh, kde není zahrnuto clo/dph/doprava (o provizi nenasytných českých obchodníků ani nemluvě)).

mediatek-mt6595

Zdroj: GadgetzArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře