Xiaomi vykázalo slušné finanční výsledky, akcie přesto poklesly


Xiaomi vykázalo slušné finanční výsledky, akcie přesto poklesly

Společnost Xiaomi, která je známá výrobou chytrých mobilních telefonů, zveřejnila hospodářské výsledky za čtvrté čtvrtletí. V něm zisk podniku překonal prognózy trhu, a to navzdory dlouhodobému oslabování poptávky zákazníků po nových přístrojích.

Čistý zisk výrobce Xiaomi v posledním čtvrtletí loňského roku se více než ztrojnásobil na 1,85 miliardy juanů (242,7 milionu eur), přičemž analytici v průměru počítali s výsledkem 1,7 miliardy juanů. Tržby firmy stouply o 27 procent na 44,4 miliardy juanů.

Finanční ředitel Xiaomi Čche Šou C připsal nárůst zisku vysoké efektivitě. Upozornil, že provozní náklady se během loňského roku stále drželi pod deseti procenty tržeb. Setrvání na tak nízkých hodnotách plánuje firma i do budoucna, protože právě to bylo hlavním důvodem úspěšného hospodaření v jinak velmi nepříznivých tržních podmínkách.

Akcie Xiaomi po uveřejnění nejnovějších hospodářských výsledků, které rozhodně nezklamaly, přesto poklesly o téměř 4,6 procenta. Důvodem byly obavy ze zhoršující se situace trhu.

Zdroj

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.