Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkyXiaomi v roce 2016: Co jste v Česku nejčastěji nakupovali?

Xiaomi v roce 2016: Co jste v Česku nejčastěji nakupovali?

V loňském roce vzrostly prodeje zařízení Xiaomi v České republice o 200 procent. Nejprodávanějším přístrojem této značky se stal jednoznačně telefon střední třídy Redmi 3. Ve třech svých variantách obsadil hned první, druhé i osmé místo. Z prvního místa tak tento telefon dokázal sesadit i velmi populární fitness náramek Mi Band. Žebříček TOP 10 sestavil e-shop xiaomimobile.cz.

Fitness náramek Mi Band 2 se tak stal až třetím nejprodávanějším zařízením Xiaomi v ČR. Naopak stálicí se v portfoliu Xiaomi ukázala akční kamera Yi Action, která oproti roku 2015 ještě povyskočila ze sedmého na čtvrté místo. Nemenším překvapením se stal i veterán mezi Xiaomi vlajkovými modely Mi4.

Bezesporu největší pozornost si získaly telefony globální verze B20, neboli telefony podporující české LTE frekvence 800 a 900 MHz. Jedná se konkrétně o modely Redmi Note 3, Redmi 3s, Mi Note 2 a Redmi 4A.

Nejvíce mediální pozornosti však vzbudil celokeramický, bezrámečkový Mi Mix, který svou konstrukcí předběhl Samsung i Apple. Displej o úhlopříčce 6,44 nebo tělo bez jediného lepeného spoje ukazuje, že se Xiaomi začíná soustřeďovat i na exkluzivní kousky.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře